Budowanie zespołu z pasją. Od toksycznych zachowań do zaangażowania

Wydawnictwo: REBIS
Autor
Heidema James M., McKenzie Carol A.
ISBN
978-83-7510-000-6
Liczba stron
285
Oprawa
twarda
Format
B5
Rok wydania
2006

Zajrzyj i obejrzyj podręczniki akademickie

Książka ta powstała dzięki współpracy Carol A. McKenzie i Jamesa M. Heidemy. Znajdziesz w niej wiele systemów, procesów i narzędzi, praktycznych i użytecznych w kierowaniu zespołami.
Wiele zasad, omawianych w tej książce, zostało wykorzystanych w trakcie jej powstawania. Carol i Jim musieli działać zespołowo, określić cele i pracować nad nimi zarówno indywidualnie, jak i wspólnie.
Jest to trzecia książka Jima w serii ?z pasją”. W przeszłości jego przyjaciele z Chin zachęcili go do napisania praktycznego przewodnika dla menedżerów ubezpieczeń na życie w Chinach. Zamiast stworzyć książkę przeznaczoną tylko dla nich, Jim napisał poradnik dla każdego, kto kieruje personelem sprzedaży. Jej tytuł brzmi Menedżer z pasją. Praktyczny przewodnik dla menedżerów w branży ubezpieczeniowej.
Po przeczytaniu jego pierwszej książki dla menedżerów wiele osób prosiło go, żeby napisał też przewodnik dla agentów lub handlowców i tak powstał Agent z pasją. Praktyczny przewodnik dla agentów w branży ubezpieczeniowej. Pozycja ta zawiera pewne informacje na temat sukcesu i zmiany, które przekazał menedżerom, ale spora jej część oferuje pomocne wskazówki dotyczące tego, co agent powinien mówić i jak postępować, żeby dokonać transakcji.
Ta książka jest zatytułowana Budowanie zespołu z pasją. Od toksycznych zachowań do zaangażowania. Jim zwerbował do współpracy Carol McKenzie, która została współautorką książki. Razem Carol i Jim dysponują bogatym doświadczeniem w pracy z liderami i zespołami na całym świecie. Carol jest pełną pasji instruktorką, konsultantką ; i coachem.
Dzięki uprzejmości wielu międzynarodowych firm mieli rzadką okazję, by gromadzić doświadczenia, podróżując po świecie i pracując z wieloma liderami zespołów oraz ich podwładnymi.

Spis treści:

Rozdział 1
Wprowadzenie

Rozdział 2
Koło

Rozdział 3
Czym jest zespół?

Rozdział 4
Pierwszy rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące ludzi

Rozdział 5
Drugi rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące zmiany

Rozdział 6
Trzeci rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące harmonii

Rozdział 7
Czwarty rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące komunikacji

Rozdział 8
Piąty rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące rozwoju

Rozdział 9
Szósty rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące celów

Rozdział 10
Siódmy rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące ról

Rozdział 11
Ósmy rodzaj toksyczności – kwestie dotyczące przywództwa

Rozdział 12
Skrzynka z narzędziami

Rozdział 13
Seminaria, bibliografia, strony internetowe

Comments are closed.